Apple AirTags konum belirleme cihazı ile değerli eşyalarınızı kaybetme ya da çaldırma korkusu yaşamayacaksınız. Cihaz yakında satışa sunulacak…

Apple Airtags Özellikleri 

Apple Airtags aslında Tile Mate Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu Takip Cihazı adıyla senelerdir satılmakta olan cihazın benzeri. Temel amaç kaybolmasını istemediğiniz ya da çalınmasından endişe duyduğunuz eşyalarınıza tutturarak sürekli bir takibe alabilmeniz. Bu cihazı aynı zamanda sıkça yerini unuttuğunuz eşyalarınız için de kullanabilirsiniz.

Tile ve benzeri takip cihazları Bluetooth teknolojisinin imkanlarından faydalanıyordu fakat Apple UWB ya da ultra geniş bant olarak adlandırılan teknolojiyi kullanarak kısa mesafelerde daha çok veri aktarabiliyor. Bu şekilde konum daha doğru tespit edilebiliyor.

AirTags aparatını iCloud hesabına tanımladıktan sonra yanınızdan ayırmak istemediğiniz eşyalarınıza tutturuyorsunuz. Cihazımı Bul ekranından takip edebildiğiniz aparat uzaklaştığınızda ise uyarı veriyor. Ayrıca güvenli alan belirleyerek bu alanın dışına çıktığında da uyarı alabiliyorsunuz.

İlk olarak AirTags aparatını iCloud hesabınıza tanımlamanız gerekiyor. Daha sonra kaybolmasından ya da çalınmasından endişe duyduğunuz ve yanınızdan ayırmak istemediğiniz eşyalarınıza tutturuyorsunuz. Aparatı “cihazımı bul” ekranından takip edebiliyorsunuz. Uzaklaştığınızda ise sistem sizi uyarıyor. Bunun yanında dilerseniz güvenli alan belirleyerek bu alanın dışına çıktığınızda da uyarı alabilirsiniz.

Ürünün en geç Kasım ayı sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.