Video konferans, tarihsel olarak uzmanlaşmış uzak küresel işyerleri, evde çalışan çalışanlar veya çok uzaktaki arkadaşlar ve aile arasındaki sohbetler için tasarlanmış düşük seviyeli bir arka plan teknolojisi olmuştur. Artık , milletlerin yeni bir video konferans uygulamasını düşünmesi veya mevcut bir uygulamayı yeniden düşünmesinin nedenleri listesine pandemi ekleyebiliriz .

Dünya çapında giderek daha fazla işyeri ve okul, insanların kendilerini karantinaya almalarını, sosyal olarak kendilerini uzaklaştırmalarını ve binlerce insanı öldüren koronavirüsün yayılmasını durdurmak için seyirci sporları, geçit törenleri ve partiler gibi kalabalık temelli etkileşimleri sınırlandırmasını gerektiriyor. birkaç ay içinde dünya çapında insanların. İşletmeler çalışanları mümkün olduğunca ev ofislerinde çalışmaya gönderdikçe , video konferans uygulamaları kritik bir günlük araç haline gelmiştir.

Video Konferans İş Yerlerini Korur
Bazı şirketler, müşterilerin evlerinde işbirliği ile başa çıkmalarına yardımcı olmak için birkaç ekstra hizmetle plakaya adım atıyor. Örneğin Google, 1 Temmuz’a kadar dünya genelinde G Suite ve G Suite for Education müşterilerine gelişmiş Hangouts Meet video konferansına ücretsiz erişim sağladığını duyurdu. Microsoft, Microsoft Teams’in gelişmiş bir sürümünün altı aylık ücretsiz deneme sürümünü sunmaktadır. Hem Cisco hem de Zoom, ücretsiz video seçeneklerinden zaman sınırlarını kaldırdı.

İyi haber şu ki, uzak çalışanlar, çalışanlar ve müşteriler için, boyutundan bağımsız olarak sanal yüz yüze iletişim ile birlikte şirketinizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için bazı mükemmel video konferans uygulamalarına güvenebilirsiniz. Masaüstü geleneksel olarak birçok gelişmiş video konferans uygulamasına ev sahipliği yaparken, saha dışında ve evde toplantı yapma ihtiyacı da aynı derecede kritiktir.

Video konferans her zaman çalışanlar ve ekipler arasında verimliliği artırmak ve iş arkadaşları, ortaklar ve müşterilerle etkileşime geçmek için alternatif bir yol sağlamak olarak kabul edilmiştir. Şirketler, daha iyi iletişimin bir sonucu olarak daha düşük seyahat maliyetlerinden ve hatta kısaltılmış proje sürelerinden yararlanır – sözel olmayan ipuçlarının daha iyi yorumlanması ve iş bağlantıları arasında daha güçlü bir bağlanma hissi. Katılımcılar, asla yüz yüze görüşemeyecekleri insanlara aşina olma duygusu geliştirirler. Aşağıdaki uygulamalar sohbet, ekran paylaşımı ve diğer iş odaklı özelliklerin yanı sıra mobil yüz yüze toplantıları kolaylaştırır.

Daha fazla aile tarzı bir sohbet uygulamasına ihtiyacınız varsa veya çok küçük bir şirketiniz varsa, mobil görüntülü sohbet uygulamaları seçimlerimize göz atın.

Zoom Video Meeting

Zoom Bulut Toplantıları
Ücretsiz Zoom Cloud Meetings, çalışma ekiplerinin ve müşterilerin fiziksel konumlarından bağımsız olarak bağlantıda kalmaları için kolay bir yoldur. Uygulama, yüksek kaliteli video, ses, ekran paylaşımı ve platformlar arası anlık mesajlaşma sunar. Mobil cihazınızdaki, Windows, Mac, Zoom Odaları, H.323 / SIP oda sistemleri veya telefonlarınızdaki herkesle bağlantı kurun. Tek yapmanız gereken bir toplantı başlatmak ve kişi listenizdeki herkesi katılmaya davet etmektir. Sanal arka planlar daha sonra bazı ahize modellerinde ve işletim sistemlerinde kullanılabilir. Uygulama, Wi-Fi, 4G LTE ve 3G ağları üzerinde çalışarak ekranları ve uygulamaları paylaşmanıza ve ek açıklama eklemenize veya Zoom’un sohbet ve telefon hizmetlerini kullanmanıza olanak tanır. En yeni sürümler ekran paylaşımını yalnızca toplantı sahibiyle sınırlandırmanızı sağlar, toplantı tepkilerini günlüğe kaydeder. ve katılımcılarınızın ses durumunu görüntüleyin.

Skype

Skype
HD video görüşmesi için cep telefonunuzda Skype ile en fazla 25 meslektaşınızla bağlantı kurun. Skype’ı SMS mesajları göndermek, hem mobil hem de sabit hatlı telefonlara sesli arama yapmak, GIF’ler göndermek, sohbet etmek, fotoğraf ve video paylaşmak veya ekranınızı iş sunumları için paylaşmak için de kullanabilirsiniz. Uygulama, masaüstü bilgisayarınızdaki telefon tabanlı SMS mesajlarını okumanıza ve yanıtlamanıza olanak tanır. Skype ile çok çeşitli çeşitlilik var, ancak uygulama sürekli olarak devam eden bir çalışma ve kullanıcı deneyimi hakkında geri bildirim istiyor. Skype’tan Skype’a çağrılar ücretsiz olmakla birlikte, veri ücreti ödemeniz gerekebilir, bu nedenle Skype sınırsız bir veri planı veya Wi-Fi bağlantısı önerir. Daha yeni sürümler, bir önceki 1 dakikadan itibaren mobil cihazdan video başına 10 dakikaya kadar yükleme yapmanızı sağlayan bir Director’s Cut ekler. Yeni sürümler aynı zamanda grup çağrılarını, konuşmalar için çevirileri,

Free Conference Call
Toplantı ayarlamanız mı gerekiyor? Kullanımı kolay bir işbirliği aracı olan Free Conference Call, HD ses, video konferans ve ekran paylaşımı ile çevrimiçi toplantılar yapma esnekliğine izin verir. Her yerde ve her zaman bir toplantı düzenleyin veya toplantıya katılın, içerik paylaşın veya katılımcılarla sohbet edin. Uygulama, 1000 katılımcıya kadar ücretsiz sesli konferans ve ekran paylaşımı ile çevrimiçi toplantılar sağlar. E-postanızdan davet bağlantısına veya FreeConferenceCall.com simgesine dokunup toplantıya girmek için toplantı kimlik bilgilerini girmeniz yeterlidir. Katıldıktan sonra konferans bağlantınızı internet bağlantınızı kullanarak arayabilir ve paylaşılan içeriği yakınlaştırarak veya uzaklaştırarak belgelerle etkileşimde bulunabilirsiniz.

Hangouts
Google’ın sıradan katılımcılar için Hangouts’u kaybolmuş olabilir, ancak işletmeler için Hangouts Buluşması canlı ve iyi durumda. Üyelerin bulunduğu yere bakılmaksızın video konferans yapmak ve ekipleri sıkı tutmak için basit bir yol sunar. Uygulama, 100 katılımcıya kadar (G Suite Enterprise müşterileri için) yüksek tanımlı video toplantıları, tek tıklamalı paylaşılan bağlantı aracılığıyla kolay erişim ve sesli telefon aramaları için herhangi bir toplantıya arama yapma özelliğine sahiptir. Google Takvim ile çalışmak üzere tasarlanmıştır; bu, planlama, toplantı ayrıntılarını görüntüleme ve hemen katılmayı kolaylaştırır. Uygulamayı kullanmak için Google’ın fotoğraf makinenize, mikrofonunuza ve fotoğraf kitaplığınıza erişmesine izin vermelisiniz. Yeni sürümler, mobil ekranınızı aramaya katılmak zorunda kalmadan doğrudan toplantınıza sunmanıza olanak tanır.

GoToMeeting
Popüler bir masaüstü uygulaması olan GoToMeeting’i zaten biliyor olabilirsiniz. Ancak mobil muadili, dünyanın herhangi bir yerinde erişilebilir ve güvenilir toplantılar sunan bir slouch değildir. Kaydolmak zorunda kalmadan bir toplantıya atlamak kolaydır. Ayrıca herhangi bir akıllı telefon veya tablette toplantıyı kredi kartı olmadan ücretsiz olarak da barındırabilirsiniz. Net VoIP ses, yüz yüze video konferans, cihaz ekranınızı toplantı katılımcılarıyla paylaşma, sunum kontrolünü çeşitli katılımcılara dağıtma seçeneği ve sunumları görüntüleme olanağı elde edersiniz. Ayrıca, yaklaşan tüm toplantılarınızı görebilir ve bir dokunuşla katılabilir, ayrıca bir toplantı başlamak üzere veya diğer katılımcılarla sohbet etmek üzere olduğunda uyarı alabilirsiniz. Ofiste zaten GoToMeeting kullanıyorsanız, toplantılara katılmak için takviminizi mobil cihazınızla senkronize edebilir ve bir mobil toplantıya katılırken verilerin% 90’ına kadar tasarruf etmek için banliyö modunu kullanabilirsiniz. Tek bir dokunuşla yaklaşan toplantıları görmek ve katılmak için GoToMeeting’i iPhone veya iPad’inize widget olarak ekleyin. Widget alanına girmek için Ana ekranın, Kilit ekranının üzerinde veya bildirimlerinize bakarken ekranı hızlıca kaydırın. Son sürümler, oturum açma iyileştirmeleri ve verimlilikleri, özellikle iOS cihazları için daha kolay ekran paylaşımı ve daha hızlı katılımcı listesi görüntülemeyi başlatır.

BlueJeans
BlueJeans, Wi-Fi veya 4G LTE üzerinden iş video konferansı sunarak, görüntülü konferansları bulunduğunuz her yerden barındırmayı veya katılmayı kolaylaştıran işletmeler için kolay ve uygun fiyatlı bir rota haline getirir. Uygulama, Polycom, Cisco, LifeSize ve Microsoft Lync gibi çeşitli konferans sistemleriyle hareket halindeyken çok taraflı görüntülü görüşmeler sağlamak için BlueJeans hizmetiyle birlikte çalışır. Mevcut bir BlueJeans hesabıyla BlueJeans uygulaması aracılığıyla toplantı düzenleyebilirsiniz, ancak bir toplantıya katılmak için bir hesaba gerek yoktur. Ayrıca 25 katılımcıya kadar veya premium hizmetle 100’e kadar video görüşmesine ev sahipliği yapabilir veya toplantıya katılabilirsiniz. Daha yeni sürümler üç yeni toplantı modu tanıttı: Ses, video ve içerik dahil tam toplantı deneyimi için standart; Yalnızca ses ve içerikle düşük veri; ve hareket halindeyken yalnızca sesli toplantılar için işe gidip gelme.

Cisco Webex
Cisco Webex Toplantıları, kendi konumunuzdan paylaşma ve sohbet ile birlikte ilgi çekici, üretken video ve sesli konferanslar gerçekleştirmenize yardımcı olarak uzaktan buluşmaların daha az sürüklenmesine yardımcı olur. Siri kullanarak eller serbest sesli komutlarla çalışırken herhangi bir toplantı, etkinlik veya eğitimden doğrudan iPhone, iPad veya Apple Watch’unuzdan sunumlara katılabilir ve sunum yapabilirsiniz. Takviminize tek bir dokunuşla bir toplantıya katılabilir ve toplantıları doğrudan uygulamanızdan planlayabilirsiniz. Ayrıca video düzenlerinizi özelleştirebilir, içeriğinizi (3B dosyalar dahil) veya ekranınızı herkese paylaşabilir ve iOS için Face ID veya Touch ID’yi kullanarak kolayca oturum açabilirsiniz.

Microsoft Teams
İş yeriniz Office 365 kullanıyorsa, tüm konuşmalarınızın, dosyalarınızın, toplantılarınızın ve uygulamalarınızın mobil cihazınızdan kolayca erişebileceğiniz bir çalışma alanını paylaştığı Microsoft Teams’i biliyorsunuzdur. Bir ekip çalışması merkezi olarak Teams, hareket halindeyken dosya düzenleme ve paylaşma ile projeleri yönetmenize olanak tanır. HD ses ve video ile yüz yüze bağlantı kurabilir ve bulunduğunuz yerden toplantılara katılabilirsiniz. Ayrıca özel olarak veya gruplar halinde sohbet edebilir ve belirlenmiş kanallarda iletişim kurabilir, görüşmeleri kaydedebilir, bildirimleri özelleştirebilir, arama sohbetleri ve görüşmeler yapabilir ve işteyken kurumsal düzeyde güvenlik elde edebilirsiniz. Uygulama, Office 365’e ücretli ticari abonelik veya Microsoft Teams’in ücretsiz veya deneme sürümü aboneliği gerektirir.