Beylikdüzü Belediyesi Coursera ile işbirliği yaparak 3800 kursa 50.000 kişinin ücretsiz erişimini sağlıyor. İşbirliği 10 milyon dolar değerinde.

İşbirliği Pek Çok Alanda Kurs Barındırıyor

Sitede bilgi teknolojileri eğitimlerinin yanında sanat, kişisel gelişim, matematik ve dil öğrenimi gibi daha pek çok alanda eğitim mevcut. Tamamen ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu kursta alacağınız eğitimler, dünyanın en iyi üniversitelerinden ve eğitim kurumlarından gelen eğitmenler tarafından verilmektedir.  Kursların dili İngilizce olmakla birlikte, tarayıcı çevirisi veya altyazı seçenekleri ile Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.

Normal şartlarda bireysel Coursera kursları, resmi Coursera sertifikası edinmek istediğinizde yaklaşık 50.00–100.00 $ skalasında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Beylikdüzü Belediyesi Coursera işbirliği sayesinde aldığınız eğitimler sonrasında ücretsiz bir şekilde bu sertifikalara sahip olabileceksiniz. Almaya hak kazandığınız sertifikalar eğitim sonunda uluslararası 2400 firma ile paylaşılacak.

Programa Ne Zaman Başvurulabilir?

Programa son kayıt tarihi  31.10.2020 olup, kursların bitiş tarihi 31.12.2020‘dir.

Aşağıdaki link üzerinden programa başvuru yapabilir, sonrasında mail adresiniz üzerinden hesabınızı aktive ederek katılım sağlayabilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdAcQHQTJ6p_9dS82D17bhJDOI7cjoiQMGYY1YWfJtf_qabVg/viewform

Coursera Nedir?

Coursera, Stanford Üniversitesi’den Bilgisayar Bilimleri profesörü Andrew Ng ve Daphne Koller tarafından kurulmuş, çeşitli alanlarda herkes tarafından yararlanılabilecek, ücretsiz çevrimiçi eğitim veren bir sosyal girişimcilik kuruluşudur.

Haziran 2020 itibarıyla, dünyanın dört bir yanından 60 milyonu aşkın kayıtlı kullanıcıya ve 4.300’den fazla ders içeriğine sahiptir. Dünyanın en iyi 200’den fazla üniversitesi ve endüstri eğitimcisi Coursera ile iş birliği içerisinde kurslar, uzmanlıklar, sertifikalar ve diploma programları sunmaktadır. Coursera kullanıcılara kursların yanında testler, tartışma forumları gibi pekiştirici olanaklar da sağlamaktadır.