Popüler sesli sohbet uygulaması Clubhouse, kullanıcıların müzik çalmalarını ve dinlemelerini sağlayacak olan yeni ses özelliğini duyurdu. İşte detaylar…

Son zamanların en çok ses getiren sosyal medya uygulamalarından olan Clubhouse, kullanıcıların canlı müzik çalmalarına ve dinlemelerine imkan sağlayacak olan yeni ses özelliğini açıkladı.

Profesyonel Ekipmanlar İle Desteklenecek

Yeni özellik, ”ses kalitesi” seçeneklerine ”müzik” adlı yeni bir seçim olarak eklenecek. Şirket henüz ses özelliklerinin tüm detaylarını paylaşmadı. Kullanıcıların stereo olarak yüksek kalitede yayın yapması mümkün olacağı bilgisini verdi. Bunun yanında profesyonel müzik ile ilgilenen uygulama kulllanıcıları, mixer, USB mikrofon gibi ses ekipmanlarını kullanabilecekler.

Clubhouse, yeni özelliğin önceden kaydedilmiş halihazırdaki kliplere de eklenebileceğini ifade ediyor. Ağustos ayının sonlarında mekânsal ses desteğini sağlayan şirket, konuşmacıların odanın farklı bölümlerinden seslerinin gelmesi özelliğini kullanıma sunmuştu.

Müzik modunun yanı sıra, Clubhouse, arama çubuğunu akışın en üstüne taşıyarak ve kullanıcıların başlangıçta iOS’ta arama çubuğu aracılığıyla birbirlerine el sallamalarına izin vererek birkaç yeni ince ayar yaptı. Şirket, yeni özelliklerin önce iOS’a sunulacağını daha sonra ise “hızlı bir takip olarak Android ile” olacağı bilgisini verdi.