Son dönemin ses getiren sesli sohbet uygulaması Clubhouse sonunda Android tarafına da açılıyor. ABD’de başlayan beta süreci yavaş yavaş diğer ülkelere de yayılacak.

Sosyal medya uygulamaları arasında öne çıkan sesli sohbet uygulaması Clubhouse, çıktığı günden beri yalnızca İos kullanıcılarına sunuluyordu. Nihayet Android için Beta süreci başladı.

Clubhouse ekibinin yaptığı açıklamaya göre dün itibariyle Clubhouse Android uygulaması beta sürecine başladı. Beta süreci şimdilik sadece ABD’ye özgü kalırken diğer ülkelerde de ön kayıt başlatıldı. Yaz ortasına kadar Clubhouse Android beta sürecinde geri bildirimlerin toplanması planlanıyor. 

Davetiye Usulüne Devam Edilecek

Clubhouse uygulaması yine davetiye usulüne devam edecek. Böylece her kullanıcının kendisine yakın kişileri ekosisteme davet etmesi sağlanıyor. Ayrıca bekleme listesi yöntemi de yine bir filtre olmasına yardımcı oluyor. 

Mobil ödeme ve ücretli içerik gibi yeni özellikleri test eden Clubhouse ayrıca sunucu tarafında da iyileştirmeler yapıyor. Yaz döneminde bekleme listesinde olan milyonlarca iOS kullanıcısının da kullanım onayı verilecek.