Chrome tarayıcısının Android sürümü için yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Bundan böyle herhangi bir siteye girmeden önce, o sitenin önizlemesini görebileceksiniz.

indir.com

Geçtiğimiz günlerde, Google geliştiricileri, Chrome tarayıcısı için güncellemeleri daha sık yayınlamayı planladıklarını resmi olarak duyurmuştu. Şimdi de tarayıcının mobil sürümü için Android kullanıcıları için yeni bir işlev getirildi.

Son güncellemeye sahip olan kullanıcılar, artık siteyi açmadan önce içeriği önizleyebiliyorlar. Bu durum birçok senaryo için çok uygun bir çözüm olabilir. Örneğin kullanıcının, istediği siteyi bulması daha pratik ve daha hızlı bir şekilde olacak. Kullanıcı istediği siteyi tam ekranda açmak yerine, önizlemesine bakarak içeriği ile ilgili fikir sahibi olabilecek.4

Web sitesini önizlemek için, kullanıcının bağlantıya uzun tıklayarak bağlam menüsünü açması ve ardından “Sayfa Önizleme” seçeneğini seçmesi gerekiyor. Daha sonra kullanıcı, sayfanın küçük ekran biçiminde önizlemesini görecek. Bunun yanında kullanıcı önizleme modunda siteyi aşağı kaydırabilirken, öğelerle de etkileşime girebilecek.

Önizleme menüsünde sitenin simgesi, sayfanın adı ve domain adresinin yanı sıra, ek bir açma düğmesi de yer alıyor. İçerik kullanıcı için uygunsa bu düğmeye basarak siteyi açabilecek veya gereksiz görünüyorsa, çarpı simgesini kullanarak önizlemeyi kapatıp diğer sitelere göz atabilecek.