Google Chrome, internet sitelerinden gönderilen rahatsız edici bildirimleri engelleyecek. Bununla birlikte bu sitelerin otomatik olarak kullanıcı isteği dışında uyguladığı bildirim ayarları da silinecek.

Arama motoru devi Google, popüler tarayıcısı Chrome için kullanıcıları sevindirecek bir haber verdi. Bundan böyle kullanıcılar, Chrome’da yenilikle kötü niyetli ve rahatsız edici web sitelerinin gönderdiği bildirimleri görmeyecek.

Google, Rahatsız Edici Web Site Bildirimlerine Son Veriyor

Google yeni başlattığı çalışma ile kötü amaçlı web sitelerinden gelen bildirimleri engelleyecek ve kullanıcılar bu bildirimleri görmeyecek. Kullandığımız web siteleri bizlere isteğimiz dışında birçok uyarı, bildirim ya da onaylama gönderiyor. Sayfaya göz gezdirirken, bir haber okurken ya da web siteler üzerinden herhangi bir işlem yaparken size sürekli olarak bildirim gönderen bu web siteleri, herhangi bir ekrana dokunmada bildirim ayarlarınızı güncelleyerek sizin sürekli bildirim almanızı sağlıyor.

Google, yeni çalışması ile Chrome üzerinde bu bildirimleri görmemizi engelleyecek. Hatta bu sitelerin gelecekte sizden izin isteyerek bildirim görmesine de izin veremeyecek. Yanlışlıkla bu bildirimlere izin vermiş olsanız bile arama devi Google, kötü amaçlı bildirimleri tespit edip otomatik olarak kaldıracak.