Chrome Android kullanıcılarının uygulamayı derhal güncellemesi gerektiğine dair uyarıda bulundu. Masaüstünde ortaya çıkan açık Android uygulamasında da bulunuyor ve saldırı riski de taşıyor.

Son dönemde Google Chrome tarayıcısında bulunan bazı açıklar firmanın çok acil güncelleme çağrısı yapmasına neden oldu. Bugün Chrome masaüstü tarayıcısı için yapılan uyarı şimdi de Android tarayıcısı için yapıldı.

Chrome Android Tarayıcısında Tehlikeli Açık

Google uyarısında Chrome Android tarayıcısının 103.0.5060.71 sürümüne güncellenmesini istedi. Yüksek bir güvenlik riski olduğu ve zararlı uygulamaların cihazlarda admin yetkilerine sahip olabileceği ifade ediliyor.

Google tehlikenin nereden kaynaklandığını açıklamadı ve yama geniş bir kitle tarafından kurulduktan sonra gerekli açıklamaları yapacak. Kaynaklar açığın Web RTC bileşeni ile ilgili olduğunu tahmin ediyor.

Kullanıcıların uyarıları dikkate alması öneriliyor zira Chrome tarayıcısı Android işletim sisteminden kaldırılamıyor. Huawei gibi optimize edilmiş Android işletim sistemi kullanan cihazlarda ise ön yüklü olarak gelmiyor.