OpenAI ChatGPT Plus üyeleri için bazı yeni beta özelliklerini kullanıcılara sunuyor. Aboneler, güncellemenin çok modlu desteğinin yanında dosya yükleme ve onlarla çalışma yeteneğini de kapsadığını bildirdi. Güncelleme ile kullanıcıların GPT-4 açılır menüsünden Bing ile Gözat gibi modları seçmeleri gerekmeyecek; bunun yerine bağlama göre ne istediklerini tahmin edecek. İşte detaylar…

threads.com

Yeni özellikler, ChatGPT Kurumsal planının sunduğu ofis özelliklerinden bir kısmını bağımsız bireysel chatbot aboneliğine getiriyor. Plus kullanımda çok modlu güncelleme yok gibi görünüyor, ancak beklendiği gibi olan Gelişmiş Veri Analizi özelliği şu anda çalışıyor. Dosya ChatGPT ile beslendikten sonra, dosyayla çalışmaya hazır hale gelmesi birkaç dakika alır ve sonrasında chatbot verileri özetlemek, soruları yanıtlamak veya istemlere dayalı veri görselleştirmeleri oluşturmak gibi amaçlarla kullanılabiliyor.

threads.com

Chatbot yalnızca metin dosyalarıyla da sınırlı değil. Threads’de bir kullanıcı, bir kapibara görseli yüklediği bir konuşmanın ekran görüntülerini paylaştı ve ChatGPT’den DALL-E 3 aracılığıyla buna dayalı Pixar tarzı bir görsel oluşturmasını istedi. Daha sonra başka bir görsel (bu seferki hareketli bir kaykay) yükleyerek ve ondan bu görseli eklemesini isteyerek ilk görselin konseptini tekrarladılar. Kapibara örneğinde olduğu gibi isteme dayalı olarak sanatsal eserleri üretmek artık çok daha kolay.