OpenAI, ChatGPT’nin yeni özelliğini duyurdu. Bugüne kadar yalnızca ChatGPT Plus abonelerine sunulan sesli iletişim özelliği, bundan böyle ücretsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek.

9to5gogle.com


Son günlerde gündemden düşmeyen OpenAI CEO’su Sam Altman’ın şirkete tekrar geri dönmesiyle birlikte OpenAI, rutin çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin yapay zekâ destekli sohbet botu ChatGPT için tüm kullanıcılara yeni bir özellik sunuldu. Söz konusu özellik sayesinde, ücret ödemeyen ChatGPT kullanıcılarının da sesli iletişim kurabilmeleri sağlanacak.

ChatGPT’ye, birkaç ay önce sesli iletişim desteği eklenmişti. Bu özelliğin eklenmesiyle ChatGPT Plus paketi satın alan kullanıcılar, sohbet botuna sesli bir şekilde sorular sorabiliyor, yine sesli olarak cevaplar alabiliyorlardı. Şimdi ise söz konusu özellik, ChatGPT’nin ücret ödemeyen kullanıcılarına da sunuldu. Şirketten ayrılmış olan OpenAI kurucu ortağı Brockman, söz konusu özelliğin ChatGPT deneyimini tamamen değiştireceğini düşünüyor.

ChatGPT’nin ücretsiz kullanıcılar için de kullanıma sunduğu yeni özellik, ekibin paylaşımı ile duyuruldu. ChatGPT’nin resmî X hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, söz konusu özelliğin nasıl çalışacağına ilişkin kısa bir video paylaşıldı. Videoda, ChatGPT’ye yöneltilen soru ise şöyle:

“Takımımız için oldukça uzun bir geceydi ve hepimiz çok açız. 778 kişi için 40 cm’lik kaç tane pizza söylemeliyiz?”

ChatGPT’nin Sesli İletişim Özelliğine Dair Paylaşımı:

https://x.com/openai/status/1727065166188274145?s=46&t=lQnN43WZKX7nrpibnklUUw