OpenAI, ChatGPT iOS uygulamasını tüm ülkelerde indirmeye açtı. ChatGPT uygulamasını artık Türkiye’deki iPhone kullanıcıları da indirebilecek.

www.macrumors.com

OpenAI, popüler yapay zeka uygulaması ChatGPT’yi Türkiye’deki iPhone kullanıcılarına da sundu. Ses tabanlı giriş, GPT-4 desteği, hızlı yanıt süresi ile ChatGPT iOS uygulamasını, App Store üzerinde indirmek mümkün.

6 Günde 500 Bin İndirme Sayısına Ulaştı

ChatGPT mobil uygulaması, 18 Mayıs’da Amerika’da kullanıma açılmıştı ve ilk altı günde 500 bin indirme sınırını aşmıştı. Tüketici verilerini ve pazar tahminlerini bir araya getiren ilk Birleşik Veri AI platformu olan Data.ai verilerine göre ChatGPT, indirme açısından diğer yapay zeka ve sohbet botu uygulamalarından daha yüksek bir performans gösterdi.

Ücretsiz olarak indirilebilen ve reklamsız ChatGPT uygulaması, kullanıcıların iPhone’larını kullanarak üretken yapay zeka tabanlı sohbet botunu kullanabilmesine izin veriyor. OpenAI’nin konuşma tanıma sistemi Whisper aracılığıyla ses girişini destekliyor ve ChatGPT Plus kullanıcılarının GPT-4 aracılığıyla gelişmiş özelliklerden yararlanmasına imkan sağlıyor. ChatGPT Plus, aylık 20 dolar ve direkt olarak iOS uygulamasını kullanarak abone olmak mümkün.