Sık sık uğradığınız internet sitelerinden sıkıldıysanız, oturduğunuz yerden saatlerinizi harcayabileceğiniz ilginç internet sitelerini deneyimlemek isteyebilirsiniz. İşte bu ilginç sitelerden bazıları…

Thisissand

Boş vakti olan, renkleri seven ve stres atmak isteyenler için bu site doğru seçimlerden biri. Site çizim yapmak için kullanılıyor. Diğer çizim yapılabilen platformlardan ayrılan yönü ise kalem yerine renkli kumlar ile çizim yapılıyor olması. Site fazlasıyla basit bir kullanım sunuyor. Önce kumun rengini seçiyor sonrasında gelen ekrana mause ile tıklayarak ekranı kumlarla dolduruyorsunuz. İşte bu kadar basit ! Kum ile sanal çizim yapmayı deneyimlemek isterseniz link aşağıda…

https://thisissand.com/

Hackertyper

Bu site adından da anlaşıldığı gibi kodlama ile ilgili. Fakat sitede yazacağınız kodlar tamamen sahte. Rastgele tuşlara basıyorsunuz ve kodlar siyah bir ekranın üzerinde kendiliğinden oluşuyor. Sitenin sizi yakından detaylı bir şekilde tuş hareketlerinizi incelemeyen kişilere sizi profesyonel bir hacker gibi göstermesi olası.

http://hackertyper.com/

Freerice

Freerice, İngilizce kelimelerin karşılıklarını bularak, ihtiyaç sahiplerine pirinç bağışında bulunabileceğiniz, birleşmiş milletler dünya gıda programı tarafından geliştirilmiş harikulade bir site. Uygulamayı kullanarak bir yandan ingilizcenizi geliştirirken, diğer yandan da her doğru soruda 10 pirinç tanesini ihtiyaç sahiplerine bağışlayabileceğiniz oldukça faydalı bir oluşum. Bu faydalı oluşum aynı zamanda uygulama olarak da kullanılabiliyor. Uygulamaya App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

https://apps.apple.com/tr/app/freerice/id1468090734?l=tr

https://freerice.com/categories/english-vocabulary

İncredibox

Site birkaç tık ile kulağa hoş gelen müzikler oluşturmanızı sağlıyor. Önce bir konsept seçiyorsunuz. Sonrasında ise konseptin içindeki çizgi karakterleri ekipmanlar ile eşleştiriyorsunuz. Ve ortaya oldukça başarılı ve sempatik sesler içeren müzikler çıkıyor.

http://www.incredibox.com/

MyNoise

MyNoise duymak istemediğiniz sesleri maskelemekamacıyla oluşturulmuş bir site. İşyerinde, kütüphanede, üniversitede bir şeylere odaklanmak istediğiniz her yerde kullanabileceğiniz bir çok ses efekti sunuyor. Kuru gürültü istiyorsanız bir kafe ortamında duyabileceğiniz sesler, sakinleştirici bir şeyler dinlemek istiyorsanız şelale, deniz ya da yağmur sesi, amacınız sadece dışarıda duymak istemediğiniz bir sese kulaklarınızı tıkamak ise stokastik gürültü gibi sesleri detaylandırarak dinleyebilirsiniz. Peki bu detaylandırma nasıl oluyor ? Örneğin kafe seçeneğine tıkladınız. Sonra karşınıza mutfak sesi, insan sesi gibi seçenekler çıkacak. Buralardan kafe ortamındaki sesin oluşmasını sağlayan insan sesi, çatal bıçak sesi gibi seslerin yükseklik ayarlarını kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

https://mynoise.net/

Weavesilk

Farklı desenler oluşturmayı seviyorsanız, renkleri ve desenleri bir stres atma aracı olarak görüyorsanız bu site tam size göre. Sitede tek tıkla simetrik şekilde desenler oluşturabiliyorsunuz. Basılı tutarak desenlerinizin yoğunluğunu belirleyebiliyorsunuz. Karmaşık desenlerin birleşmesiyle ortaya çok farklı ve başarılı görseller çıkarabilirsiniz.

http://weavesilk.com/

Pointerpointer

Bu site belkide söz konusu siteler içerisindeki en ilginç olanı. Farenizi kaydırdıkça okun işaretlediği yerde parmağını uzatmış bir adam ya da kadın belirliyor. Farklı kareler içeren bu site farenizi oynattığınız anda size farklı farklı insan ve fotoğraflar sunuyor.

https://pointerpointer.com/