Xbox CEO’su Phil Spencer, Activision Blizzard anlaşması ve Call of Duty ile ilgili yeni gelişmeler duyurdu. Microsoft, Call of Duty’i Xbox Game Pass’e eklemeyi planlıyor. İşte detaylar…

Geçtiğimiz aylarda oyun dünyasında büyük bir yatırıma imza atarak Fransa kaynaklı bir Amerikalı bilgisayar oyunu geliştiricisi ve yayımcısı olan anonim şirket Activision Blizzard’ı satın alan Microsoft’a Sony’den ciddi eleştiriler geldi. Xbox CEO’su Phil Spencer, yeni satın alma anlaşması ve Call of Duty’nin geleceği hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Bildirilenlere göre The Verge’s Decoder ile yapılan röportajda Phil Spencer, ”Call of Duty’nin Playstation platformunda kalması konusunda kararlıyız. İnsanlar bundan endişe ediyor. Bu oyunları Game Pass’e eklemeyi taahhüt ediyoruz. Bu sayede insanlara bu oyunları nasıl oynamak istedikleri konusunda daha fazla seçenek sunacağız’’ ifadelerini kullandı. Bununla birlikte anlaşma sonuçlandığında Call of Duty’nin Playstation varlığı için herhangi bir Game Pass zorunluluğu yer almayacağını belirten Spencer, Sony ile daha uzun vadeli bir anlaşma yapmak istediğini fakat sonsuza kadar ibaresinin yer alacağı bir sözleşmenin aptalca olacağını söyledi. 

Bir önceki düzenleme, Call of Duty’nin 2027 yılına kadar Playstation cephesinde kalacağının garantisini veriyordu. Ancak Microsoft, Call of Duty’nin kaldırılmaması ve Sony’nin endişeleri nedeniyle yeni bir sözleşmeye açık gibi görünüyor.