Microsoft, Windows 11’de, Başlat menüsü dahil olmak üzere işletim sisteminin neredeyse her bölümünde reklam gösteriyor. Ancak, bu rahatsız edici durumu ele alan bir reklam engelleme programı piyasaya sürüldü.

neowin.net

Microsoft, Windows 11’de uygulamaların ve hizmetlerin tanıtımını içeren reklamların sayısını günden güne artırıyor. Kilit ekranı, Başlat menüsü, görev çubuğu, Dosya gezgini, Ayarlar gibi işletim sisteminin her yerinde can sıkan reklamlarla karşılaşmak mümkün. Eğer bu reklamlardan sıkıldıysanız, üçüncü parti bir uygulamayla tüm Windows 11 reklamlarını engelleyebilirsiniz.

Winpilot, Windows 11’de gözüken tüm reklamları ortadan kaldırma konusunda etkili bir çözüm sunar. Başlat menüsü reklamları, özelleştirilmiş tanıtımlar, hoş geldiniz ekranları, kurulum sonrası beliren ilanlar, kullanıcı ipuçları ve tavsiyeler, Ayarlar’daki reklamlar, kilit ekranındaki bildirimler ve ipuçları gibi her türlü rahatsız edici reklamı Winpilot’un Adblock for Windows bölümüyle kolayca engelleyebilirsiniz. Winpilot’a eklenen yeni özellik olan Adblock for Windows, sadece Windows 11 kullanıcı arayüzündeki reklamları hedefler. Denemek isterseniz, GitHub sayfasından indirebilirsiniz.