Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın genç beyinlere yönelik hazırladığı ve yazılımcı yetiştirmek üzere tasarlamış olduğu proje olan Bir Milyon Yazılımcı projesinden kullanıcıları sevindirecek bir haber geldi.

Kısaca hatırlayacak olursak projede yazılım ve bazı işletme alanlarında eğitimler bulunuyordu. Bu eğitimlerin sonunda kişi sınava tabii tutuluyor ve sertifika sahibi olabiliyordu. Fakat sınavdan bir kez başarısız olunması durumunda sınavın tekrarlanabilmesi için kullanıcılara yalnızca bir tarih alternatifi daha sunuluyordu.

Kullanıcılara Sevindirici Haber

BTK Akademi resmi İnstagram hesabı üzerinden kullanıcılarına bir güncelleme duyurusu yaptı. Duyuruya göre BTK Akademi kullanıcıları artık yalnızca 2 sınav hakkına sahip değil. Yapılan yeni güncellemeye göre kullanıcılar artık eğitim başına 4 ayrı sınav hakkına sahip. Bir eğitimin sonunda sınavdan başarısız olan kullanıcı aynı eğitimin sınavına toplamda 4 kez girebilecek.

BTK Akademi Sınavları Hangi Zamanlarda Gerçekleşecek ?

Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavda başarısız olan kullanıcılar yeni güncelleme ile Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarının ikinci haftalarından itibaren ilgili eğitimin sınavlarına yeniden girebilecek.