Türk kripto para borsaları Paribu ve Btcturk yaşanan problemlerden dolayı Twitter’da gündem oldu. Yatırımcılar BtcTurk ve Paribu işlemlerini gerçekleştiremediklerini ifade ediyor.

Bitcoin yaklaşık %15 değer kaybederek 35.000 dolara kadar geriledi. Son saatlerde hareketli olan bitcoin piyasası haliyle yatırımcıların ilgili uygulamaları daha yoğun bir şekilde kullanması ihtiyacını doğuruyor.

Fakat kullanıcılar BtcTurk ve Paribu uygulamaların kendilerini mağdur ettiğini ifade ediyor. Kullanıcılar sistemi kullanamıyor olmaktan, en gerekli zamanlarda sistemin çökmesinden, kullanıcı taleplerine yanıt alamamaktan ve bu gibi sebepler yüzünden zarara uğramalarından oldukça muzdarip.

Söz konusu borsalardan dolandırıcı, çiftlik bank kelimeleri ile yan yana bahsediliyor. Bazı kullanıcılar sistemsel olduğu yansıyan bu durumun bir çeşit dolandırma tekniği olduğunu düşünüyor.

blog.coinex.com.tr

Türk yapımı olduğu için bu borsaları tercih eden birçok kullanıcı, yaşadıkları mağduriyetler sonrasında Çin merkezli kripto para borsası olan “Binance” isimli borsaya yöneldi.

Kullanıcılar sistemdeki bu aksaklıkların bitcoinin düşüşü ile eş zamanlı gerçekleşmesini sert şekilde eleştiriyor.