OnwardMobility ile BlackBerry arasında yapılan yeni bir lisans anlaşması kapsamında gelecek yıl 5G ve fiziksel klavyeli BlackBerry marka telefonlar kullanıma sunulacak.

Akıllı telefon pazarının ilk dönemlerinde en popüler markalardan biri olan BlackBerry, değişen teknolojilere fazla direnemedi. İOS ve Android karşısında piyasaya tutunamayan firma, isim hakkını devrederek donanım işinden tamamen çekilmişti ve Çinli TCL üretimi üzerine almıştı.

TCL bir süre BlackBerry telefonların üretimine devam etse de kendi ismiyle pazara girmeye hazırlandığı için kendi çalışmalarına odaklandı ve yeni bir model ortaya çıkmadı.

Gelen bilgilere göre OnwardMobility firması BlackBerry ile yeni bir lisans anlaşması imzaladı. Böylece firma BlackBerry telefonlarının tasarımı, üretimi ve pazarlaması hakkına sahip oldu.

OnwardMobility özellikle 5G furyasının büyümeye başladığı dönemde BlackBerry ismini en etkin şekilde kullanmayı amaçlıyor. Firma 5G ve fiziksel klavyeli modelleri ile başlangıç yapacak. Tüm bunlar için belirlenen tarih ise 2021.