BinBin, Bulgaristan ve Bosna Hersek’te hizmet vermekle birlikte Mostar şehrinde de kullanıma sunuldu. Elektrikli scooter projesi, bu yılın sonuna kadar toplam 15 şehire ulaşmayı hedefliyor.

Elektrikli scooter girişimi BinBin, yurt dışında Türkiye’nin pek çok ilinde hizmet veriyor. Şimdi ise elektrikli scooter girişimi BinBin, yönünü Avrupa’ya çevirdi. İlk olarak ise Bulgaristan ve Bosna Hersek’e giriş yaptı.

Bosna Herkes’te hizmet verdiği şehirlere Saray Bosna şehrinden sonra Mostar’ı ekledi. Mostar’da şu an için 300 adet scooter’ı kullanıma sundu.

Hedef 15 Şehir

BinBin’in yurt dışı operasyonları hakkında açıklamalarda bulunan BinBin CEO’su Kadir Abdik, 2022 sonunda yurt dışındaki 15 şehirde aktif olmak istediklerini söyleyerek, “Katma değer yaratabileceğimize inandığımız ülkelerde yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kısa bir süre önce yurt dışında hizmete başladığımız şehirlerde karşılaştığımız ilgi, Mostar yatırımımız konusunda bizleri daha da cesaretlendirdi. İnsanlar bizi sahiplendi, kucak açtı. İletişim kanallarımızdan her gün çok sayıda destek ve öneri mesajı alıyoruz. Profesyonel hizmet kalitemiz devam ettikçe, bu ilgi ve sevginin de artacağına inanıyoruz. Ülkemizin yanı sıra yurt dışı yatırımlarımızla da global oyuncuların yer aldığı mikromobilite ekosisteminde sağlıklı bir biçimde büyümeye devam edeceğiz.” cümlelerini kurdu.