Bill Gates, geçtiğimiz günlerde bir podcast yayınında servetini uzay ile ilgili çalışmalara harcamak yerine aşılar için harcamayı tercih ettiğini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Kara Swisher’ın “Sway” adlı podcast programına konuk olan Bill Gates, Jeff Bezos ve Elon Musk’ın da dahil olduğu uzay yarışına neden dahil olmadığı sorusuna “Hayır, ben Mars insanı değilim”  şeklinde bir yanıt verdi. Roketlerin bir çözüm olmadığını düşünüyor.

Sway isimli podcast yayınına yeni kitabı “How to Avoid a Climate Disaster?”ı tanıtmak amacıyla katılan Gates, servetini ve insanlığın büyük sorunlarından bazılarına karşı direkt kullanmanın daha fazla ilgisini çektiğini belirtti.

Uzay çalışmalarıyla ilgili olarak “Çok fazla para ödeyemeyeceğim” diyen Gates, “Çünkü vakfım o parayla kızamık aşıları satın alabilir ve 1000 dolara hayat kurtarabilir” ifadelerini kullandı. iklim değişikliğini durdurmak için çelik, et ve çimento gibi çevreci hale getirmenin zor olduğu sektörler üzerinde durması gerektiğini dile getiren Gates, Tesla gibi şirketlerin sadece otomobil gibi “basit” konularda çalıştığını ve çözüm sunduğunu belirtiyor.