Bilgisayar korsanları, 30 Ağustos tarihinde Yalova Belediyesi’ne bir siber saldırı düzenlemişti. Saldırının fidye odaklı yapıldığı ve belediyeden Bitcoin istendiği ortaya çıktı. Saldırıdan kaç kişinin etkilendiği şu an için belirsiz.

Popüler yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin, bilgisayar korsanlarının gözdesi olmuş durumda. Bilgisayar korsanlarının hedefi bu kez Yalova Belediyesi oldu. Bilgisayar korsanlarının düzenlediği saldırı, fidye amaçlı gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi, siber saldırının 30 Ağustos’ta gerçekleştirildiğini açıkladı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na verilen bilgilerde, dışarıya veri sızıntısının yaşanmadığı aktarıldı.

Yalova Belediyesi’nin açıklamalarına göre bilgisayar korsanları, 30 Ağustos gecesi başlattıkları saldırıyı sabah saatlerine kadar sürdürmüşler. Erişilen sunucularda çalışanların, kullanıcıların ve müşterilerin kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin, saldırı sırasında etkilenen veriler arasında olduğu açıklandı. Şu an için kaç kişinin bu saldırıdan etkilendiğine dair bir bilgi yok. Ayrıca Yalova Belediyesi’nin saldırıyı nasıl durdurduğu da belirsiz. Belediye, saldırganlara fidye verip vermediklerine dair bir açıklama yapmadı.