Xbox Game Pass aboneleri bundan böyle oyunları mobil cihazlarından da oynayabilecek. İşte detaylar…

Bir bulut oyun servisi olan Boosteroid platformu, hem bilgisayar hem de diğer taşınabilir cihazlarda Xbox Game Pass oyunlarınızı ücretini ödeyerek bulut üzerinden oynama imkânı sağlıyor.

Microsoft, Game Pass abonelik hizmetindeki oyunları bulut üzerinden oynatma konusundaki çabalarına devam ediyor. Belirli bölgelerde kendi hizmetini sunan Microsoft ayrıca GeForce NOW hizmetine de dahil oldu. Peki, Boosteroid nedir? En son yapılan açıklamalara göre, Xbox Game Pass oyunlarını bulut üzerinden oynamak artık Boosteroid platformunda da mümkün olacak. Boosteroid, bulut oyun deneyimini hem PC’de hem de taşınabilir cihazlarda sunmayı hedefliyor.

Kullanıcılar Boosteroid ile, genellikle Epic Games ve Steam kütüphanelerinizde bulunan oyunları oynama imkanına zaten sahipti. Bu oyunların satın alınmış olması gerekiyor. Bazı oyunlar destekleniyor ve kütüphane sürekli olarak genişletiliyor.

Kütüphanede Xbox filtresiyle uyumlu oyunları kontrol edebilirsiniz. Ancak, oyunları oynamak için aylık 10 dolarlık bir abonelik gerekmektedir. Şu anda Türkiye’de Game Pass oyunları desteklenmiyor.