Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın beta sürümünde görülen yeni özelliğe göre bundan böyle bire bir sohbetlerde de kendi anketlerinizi oluşturup gönderebilmeniz mümkün olacak. İşte detaylar…

Her geçen gün bünyesine yeni bir özellik ekleyen mesajlaşma uygulaması devi WhatsApp, geçtiğimiz günlerde Avatar özelliğini daha fazla beta kullanıcısına sunmuştu. Şimdi ise beta sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik sayesinde aynı Instagram Hikayeler‘deki gibi anket oluşturulabilecek.

WhatsApp‘ın beta sürümüne gelen Android 2.2.2.1.16 güncellemesi ile Anketler isimli yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz günlerde bu özellik sadece grup sohbetleri için eklenmişti. Ancak bu güncellemeyle bire bir sohbetlerde de anketler oluşturabilmeniz mümkün.

Bire bir sohbette anket paylaşmak için bir anket oluşturuyorsunuz. Ancak ankete maksimum 12 tane seçenek eklenebiliyor ve WhatsApp bir oy aldığında anketi otomatik olarak güncelliyor. Şimdilik yalnızca bazı beta kullanıcılarına sunulan bu özelliğin yakında tüm beta kullanıcılarına sunulacağı tahmin ediliyor.