WhatsApp, sesli mesaj gönderirken mesajları göndermeden önce dinleyebileceğiniz özelliği yayımladı. Özellik, şu anda yalnızca eller serbest kayıt modunda çalışıyor.

WhatsApp’ta sesli mesaj gönderirken kullanıcılar sorun yaşayabiliyordu. Ses kaydını göndermeden önce dinleyerek kontrol etme imkanı uygulamada yer almıyordu. Sesi bir kez bile dinleyemeden ses karşı tarafa ulaşmış oluyordu. Bu durum hatalı mesajların iletilmesine, yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilmekteydi. Mesajlaşma devi en sonunda uygulamaya bu durumu önleyecek bir özellik ekledi.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı yeni paylaşımla beraber sesli mesajların artık gönderilmeden önce dinlenebileceğini duyurdu. Özelliği kullanabilmek için ses kayıt tuşuna basıp yukarı kaydırarak eller serbest ses kaydını etkinleştirmeniz gerekiyor. Sesinizi kaydettikten sonra kaydı durdurduğunuzda gönderme butonuna basmadan önce kaydınızı dinleyebiliyorsunuz. Söz konusu özellik, şu anda WhatsApp’ta kullanıcılara sunulmuş durumda.