Language Learning with Netflix isimli Chrome eklentisi sayesinde Netflix’te çift altyazıyla dizi ve film izleniyor. Böylece Netflix’de herhangi bir dizi ya da film izlerken yabancı dil öğrenmeye yardımcı oluyor.

Dizi ve filmleri yabancı altyazıyla izlemek dil öğrenmeye yardımcı ve sıkça tavsiye edilen bir etken . Özellikle de çift altyazıyla izlenilen film ve dizilerden daha başarılı sonuç alınması olası. Netflix’teki dizi ve filmlerde farklı dilde altyazı seçenekleri bulunuyor fakat çift altyazı desteği bulunmamakta. Language Learning with Netflix eklentisi, Netflix’teki içerikleri çift altyazıyla izlemenize yardımcı oluyor. Aynı zamanda dil öğrenmeyi kolaylaştıran başka özellikleri de var.

Eklenti sayesinde örneğin üstte İngilizce, altta Türkçe altyazı gösteriliyor. Videoyu durdurup İngilizce kelimelerden birine tıkladığınızda kelimenin diğer anlamlarını da görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca kelimenin telaffuzuna da ulaşabiliyorsunuz. Sağda yer alan listede ise videodaki tüm İngilizce cümleler bulunuyor. İzlerken altyazıya yetişemeseniz bile sağda yer alan bu listeden takip edebiliyorsunuz.

Kaynak : donanimhaber.com