Facebook Messenger sohbet uygulamasına gelen yeni özellik sayesinde artık arkadaş grupları kendi aralarında masrafları mobil ödeme ile bölüşebilecekler.

Facebook Messenger kullanıcıları artık ortak bir ödeme için elden veya tek tek banka hesabına para aktarma durumundan kurtuluyor. Kullanıcılar mobil ödeme ile sayesinde masrafları ortak bir şekilde ödeyebilecek.

Masrafları Paylaş Özelliği Kullanıma Sunuldu

Facebook Messenger uygulamasında bir süredir test aşamasında olan masrafları bölüşme özelliği bu hafta tüm kullanıcılara sunuldu. Kullanıcıların Facebook Payments özelliğinde kredi kartı veya ön ödemeli kartlarını tanımlamış olması gerekiyor.

engadget.com

Ortak olarak ödeme yapacak olan kullanıcının önce arkadaşlarını bir gruba toplaması gerekiyor. Sonra ise alt kısımdan “Masrafları Paylaş” menüsüne girerek hangi arkadaşlara ne kadar bölüştürüleceklerini belirlemeli ve göndermeliler.

Özellikle sürekli toplu etkinliklere veya alışverişlere katılan genç kitlelerin Facebook Messenger’ın bu özelliğini daha aktif bir şekilde kullanacağı tahmin ediliyor. Bu durumun etkileşimleri artırması bekleniyor.