İnstagram’a bir yeni güncelleme daha geldi. Artık geri alınan mesajlar da bildirilebilecek.

Instagram politikalarına bir yenisi daha eklendi. Gönderimi geri alınan mesajlar eğer topluluk standartlarına aykırı ise yine de şikayet edilebiliyor olucak.

Geri Alınan Mesajları Bildirebilirsiniz

Taraflardan biri konuşmayı şikayet ederse, gönderimi iptal edilen mesajlar, mesajın gönderimi iptal edildikten en fazla 14 gün sonra şikayete ekleniyor. Yani eğer sizi rahatsız eden nitelikte ya da topluluk standartlarına aykırı olduğunu düşündüğünüz geri alınan bir mesajı ekran görüntüsü alamayacağınız için İnstagram kullanıcılarına durum ile ilgili böyle bir çözüm önerisi sunuyor.

Gizlilik, veri güvenliği gibi konuların önemi sosyal medya kullanım oranıyla birlikte artıyor. Sosyal medya devlerinin politikalarında gösterdiği hassasiyet onları daha tercih edilir kılıyor. İnstagram’da yer alan “kaybolan mesajlar” konsepti birtakım eleştirilere maruz kalmıştı. Yeni politika Instagram’ın mesajların ekrandan çıktığınızda kaybolduğu ve tekrar görüntülenemediği kaybolan mesajlar özelliğine gelen tepkiler doğrultusunda oluşturulmuş olabilir.