Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan gelen sosyal ağ Clubhouse üzerinden para kazanmak mümkün hale geliyor.

Ses odalarından oluşan ve son zamanların gündem olan uygulaması Clubhouse, Stripe ödeme hizmeti ile platform kullanıcıları arasında direkt olarak para transferi başlattı. Stripe sayesinde kullanıcılar içerik oluşturucularını finansal olarak destekleyebilecek. Bu önemli gelişme Clubhouse’un blogunda yayınlandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada: “Bugün, Clubhouse’da içerik oluşturucular için ilk para kazanma özelliğimiz olan ödemelerin lansmanını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm kullanıcılar ödeme gönderebilecek ve bugün küçük bir test grubuyla başlayarak bu özelliği dalgalar halinde kullanıma sunacağız. Geliştiricilerimiz ile birlikte, yakın gelecekte geri bildirim toplamayı, işlevi iyileştirmeyi ve tüm platform kullanıcılarına sunmayı umuyoruz.” ifadeleri yer alıyor.

Para göndermek için, içerik oluşturucunun profilini açmalısınız. Daha sonra “Para gönder” seçeneğini seçmelisiniz. Aynı zamanda alıcının ayarlarda etkinleştirilen ödemeleri kabul edebilmesi gereklidir. İlk para transferini yaparken, hizmet aynı zamanda bir kredi veya banka kartını bağlamayı da teklif ediyor. Söz konusu ödemeye ek olarak, göndericiden küçük bir kart işlem ücreti tahsil edileceği ifade ediliyor. Mevcut bilgilere göre, Stripe komisyonu alacak fakat, Clubhouse herhangi bir ücret talep etmeyecek.

Şirket, doğrudan para transferi işlevinin ilk olduğunu, ancak Clubhouse’da oluşturulan içerikten para kazanabileceğiniz tek araç olmayacağını belirtti. Geliştiricilerden yapılan açıklamada: “Bu, içerik oluşturucuların doğrudan Clubhouse’tan ödeme almasına olanak tanıyan birçok özellikten ilki olacak. Hizmeti kullanan kişileri görmekten heyecan duyuyoruz ve Clubhouse üyelerinin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.” ifadeleri yer aldı.