Son zamanların popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse’a yeni bir özellik geliyor. Bundan sonra sohbeti başlatan kişi sohbetleri kaydetme yetkisine sahip olacak.

Gün içerisinde yapılan açıklamaya göre Clubhouse’a sohbeti kaydetme özelliği ekleniyor. Bu yeni özellikle beraber sohbeti başlatan kişi isterse yayını kaydedebilir ve daha sonrasında isteyen kişiler sohbetin tekrarını sohbet ettikleri kişinin profilinden dinleyebiliyor. Bunun yanında söz konusu özelliğe ek olarak yayıncılar sohbetlerine sabitlenmiş bağlantılar da ekleyebiliyor. Böylece konuşma sırasında geçen bir sayfaya da sonrasında kaydı dinlerken de sabitlenmiş bağlantı sayesinde pratik bir şekilde geçilebilecek.

Clubhouse ilk olarak canlı yayın konsepti ile sosyal medya platformları arasına dahil olmuştu. Fakat uygulama günden güne söz konusu özellik gibi yeni özellikleri bünyesine katarak işlevselliğini arttırmaya devam ediyor. Clubhouse son hamlesi ile özellikle çeşitli ünlülerin katıldığı yayınlar kaydedilememesi durumunu ortadan kaldırmış oldu. İlk çıktığı zamanlarda daha spesifik kitlelere hitap eden uygulama kullanıcı sayısını arttırmak için bazı konularda politika değişikliğine gidiyor gibi görünüyor.