Yayınlandıktan kısa bir süre sonra ilgi çekmeyi başaran Clubhouse, kullanıcıları için yeni bir dönem başlattı. Yeni eklenen özelliğe göre kullanıcılar, artık Clubhouse sayesinde para kazanabilecekler. Fakat şu anda sadece 20 içerik üreticisi, Clubhouse’tan gelir elde edebilecek.

Geçtiğimiz aylarda popüler olan Clubhouse isimli sesli sohbet uygulaması, kullanıcılar için yeni bir dönemi başlattı. Geliştirici ekip tarafından yapılan son açıklamalara göre Clubhouse, bundan sonra kullanıcılara para kazandırmaya başlayacak. Ancak şu an için dileyen herkes, Clubhouse’dan para kazanamayacak. Yeni kullanımdan şimdilik 20 kişi yararlanabilecek. Clubhouse bu yeni gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu.

Clubhouse’ın para kazandırma programı “Clubhouse Creator First” şeklinde adlandırılıyor. Geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamalara göre bu program, şimdilik yalnızca 20 içerik üreticisi tarafından kullanılabilecek. Şirket, kimlerin bu programa dahil olabileceğini ise hazırladığı bir form ile seçecek. İlerleyen dönemlerde, çok daha fazla içerik üreticisinin Clubhouse’tan para kazanabilecek duruma gelmesi muhtemel.

Buradaki formu doldurarak Clubhouse’daki 20 şanslı içerik üreticisinden bir tanesi olabilirsiniz…