Apple’ın Kasım ayında iPhone için başlattığı “kendin onar” programı üzerinden M1 işlemcili MacBook modellerini satın alınabilecek. İşte detaylar…

Apple, ABD’de “kendin onar” programını genişlettiğini açıkladı. 23 Ağustos 2022’den itibariyle müşteriler, M1 işlemci ailesine sahip MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar için parça sipariş edebilecek ve satın alabilecek.

Dizüstü bilgisayar sahipleri söz konusu parçaları yalnızca Apple’ın web sitesinden sipariş edilebilecek. Bununla birlikte kullanıcılar orijinal yedek parçalara (ekran, trackpad, bataryalı üst kasa vb.) değil, aynı zamanda onarım araçlarına ve kılavuzlarına da erişim sağlayabilecek.

Yakında Tüm Ülkelerde

Teknoloji devi iPhone için kendin onar hizmetini Nisan 2022‘de başlatmıştı. Apple mağaza kataloğunda, alet kitleri de dahil olmak üzere gerekli tüm parçalar yer alıyor. Apple, kendin onar programının bu yıl bitmeden diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağını açıkladı. Yedek parçaların sunulacağı Apple aygıtlarının listesi de zaman içinde çeşitlendirilecek.