Milyonlarca üyesi bulunan online tanışma ve arkadaşlık sitesi Meetmindful’un tüm kullanıcıları dün bu kötü haberi aldılar.

Gerçek isimler, e-posta adresleri, şehir bilgileri, doğum tarihileri, IP adresleri, Facebook kullanıcı kimlikleri bilgileri kopyalandı. 1.2 gigabaytlık dosya bir forumda üzerinden ücretsiz olarak erişime açıldı.

meetmindful logosu

Milyonlarca kullanıcısı olan ABD merkezli MeetMindful tanışma sitesi hack’lendi. Hacker grubu ShinyHunters, tanışma sitesinin kullanıcı veri tabanından dataları kopyaladığını duyurdu.

Çalınan dosyaların, sitenin 2,28 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısının hassas bilgilerini içerdiği iddia ediliyor. ZDNet’e göre, 1,2 gigabaytlık büyüklüğe sahip veriler, genel erişime açık bir bilgisayar korsanlığı forumunda ücretsiz indirilerek paylaşıldı.

Dosyada; gerçek isimler, e-posta adresleri, şehir bilgileri, eyalet ve posta kodu ayrıntıları, doğum tarihleri, vücut detayları, arkadaşlık tercihleri,IP adresleri, Facebook kullanıcı kimlikleri ve Facebook kimlik doğrulama belirteçleri dahil olmak üzere birçok hassas, detaylı ve tanımlanabilir kullanıcı bilgilerini içeriyor.

Kullanıcıların mesajlarının açığa çıkmadığı belirtiliyor. Halen erişime kapalı olan meetmindful konu hakkında detaylı açıklama yapmadı.