The Hertz Corporation dünya çapında 145 ülkede faaliyet gösteren Amerika merkezli araç kiralama şirketidir. Hertz, vermiş olduğu bu sipariş ve 4.2 milyar dolarlık bir fiyatla 100.000 Tesla Model 3 siparişi vererek şu ana kadar yapılmış en büyük elektrikli araç siparişi olarak kayıtlara geçmiştir.

Firma yapmış olduğu açıklama ile elektrikli araçları filolarında bulundurma açıklamalarında bulundular, Tesla Model 3 araçlarının kasım ayından itibaren ABD ve Avrupa pazarlarında kiralanmaya başlayacağını ifade etti.

İlk olarak Bloomberg tarafından duyurulan satış, şu ana kadar yapılmış en büyük elektrikli araç siparişi olarak kayıtlara geçti. Ayrıca gelen haberlerde siparişin 4.2 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi.

Bu açıklamaların ardından hisselerinde %4.3’lük artış yaşayan Tesla, bu sabah yaptığı bir açıklamada da Model 3’ün eylül ayında Avrupa’da elektrikli araç satış listelerinde lider olduğunu bildirdi. Buna ek olarak da şirket ekim ayı başlarında, otomobil sektörünü sarsan çip krizine rağmen yılın üçüncü çeyreğinde rekor satış yaptığını açıklamıştı.

Açıklamalara göre Hertz’den araç kiralayan herkes, otomobil üreticisinin ABD ve Avrupa’daki 3.000 süper şarj istasyonundan yararlanabilecek Hertz, bu şarj istasyonlarına destek olarak kendisinin de binlerce şarj istasyonu kurmayı planladığını da belirtti.