Apple’ın yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı biliniyordu. GitHub ve AppStore yükleme kayıtlarında realityOS ile ilgili yeni referanslar ortaya çıktı

Apple’ın yeni işletim sistemi ile ilgili bazı bilgiler açığa çıktı. Şirketin geliştirmekte olduğu realityOS isimli işletim sisteminin artırılmış ve sanal gerçeklik projeleri için tasarlandığı ifade ediliyor. Konuyla ilgili referanslar GitHub açık kaynak kodunda ve AppStore yükleme kayıtlarında ortaya çıktı.

Henüz realityOS’un ne gibi özellikler sunacağı hakkında detaylar bulunmuyor. Fakat işletim sisteminin diğer Apple platformları ile uyumlu olması bekleniyor. Bu durum geliştiricilerin oyun ve uygulamalarını realityOS’a daha kolay uyarlamaları için gerekli görülüyor.

Apple’ın bir sonraki iddialı ürünü büyük ihtimalle AR/VR başlığı olacak. Fakat birkaç yıldır çıkışı söz konusu olan cihaz bir türlü satışa sunulamadı.Büyük iht,malle Apple rekabette öne çıkacak bir ürün sunmak için titiz davranıyor. Bilgilere göre artırılmış gerçeklik başlığı 2023’te satışa sunulacak.