Apple’ın 30 inçten daha geniş bir ekrana sahip bir iMac üzerinde çalıştığı bilgisi ortaya çıktı. Büyük bir ekrana sahip iMac 2023 veya 2024’ün ilk yarısında tanıtılacak ancak bu devasa ekranlı bilgisayarın özellikleri henüz belli değil.

Bloomberg’in baş muhabiri olan Mark Gurman, ABD merkezli teknoloji devi Apple’a dair ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Şirketin geleceğe dair çalışmalarıyla ilgili konuşan Gurman, Apple’ın 2023-2024 sezonunda dikkat çekici ürünlerle karşılaşılacağını söyledi.

Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalarda dikkatleri üzerine çeken ürün, yeni bir iMac. İddiaya göre Apple, 30 inçten bile büyük ekranlı bir iMac üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Apple’ın bugüne kadar 24 inçten daha büyük bir iMac bilgisayar ile karşımıza çıkmamıştı. Peki 30 inçten daha büyük ekranlı iMac,neler sunacak?

2024 Yılına Ertelenebilir

Mark Gurman, söz konusu iMac’ler ile ilgili ayrıntılı bilgi vermedi. Bu nedenle bu bilgisayarların M2 mi yoksa M3 mü içereceği ve ekran çözünürlüğü gibi özellikleri hala belli değil. Gurman, bu iMac’in 24 inç ekranlı yeni modellerle birlikte duyurulacağını ifade etti. Ancak iMac lansmanının 2023’te mi yoksa 2024’te mi yapılacağı henüz açıklanmadı.

Gurman’ın Power On bülteninde değindiği tek ürün iMac değil. OLED ekranlı yeni iPad Pro, M3 işlemciden güç alan Mac modelleri, Apple Watch Ultra 2 ve Watch Series 9 da Apple’ın orta vadede tanıtacağı ürünler arasında yer alıyor. Bu ürünlerin kullanıcıya neler sağlayacağı ise lansman etkinliklerinde detaylı bir şekilde sunulacak.