iPhone 12 kamerası, üçüncü taraf tamirciler tarafından değiştirildiğinde bazı özelliklerini kaybedebiliyor.

Kamera Üçüncü Taraf Tamirciler Tarafından Değiştirilemeyecek

iFixit raporunda, ekranın ve kameranın en çok değiştirilen ve tamir edilen parçalar arasında olduğu belirtiliyor. Değişim ve tamir talebi fazla olan iPhone 12’nin kamera modülünün üçüncü taraf tamirciler tarafından değiştirilmesi daha da zorlaştırıldı.

Bu raporda, iPhone 12 kamerasının parça değiştirme işlemi sonrasında normal bir şekilde çalışması için yazılım yetkisi gerektirdiği belirtildi. iPhone modellerinin genelinde nispeten bir zorluk durumu olsa da böyle bir şart daha önceki nesil iPhone modellerinde bulunmuyordu.

destekapple.com

Bazı Modlar Tamamen Kullanılmaz Hale Gelebilir

Bu koşul dışında da iPhone 12 kamerası üçüncü taraf tamirciler tarafından değiştirilebiliyor fakat kullanım esnasında kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. iFixit, kamerada ultra geniş açının kullanılamadığını ve sadece belli kamera modlarında çalıştığını belirtiyor. Diğer modlar ise tamamen kullanılamaz oluyor.

Tekrar belirtmekte fayda var ki söz konusu kullanım sınırlaması yalnızca iPhone 12 modelleri için geçerli. İPhone 12 kullanıcılarının herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda yetkili bir Apple servisine gitmeleri, kameralarının sorusuz bir şekilde kullanılması için önemli.

gizchina.com