AirPods kulaklıklar işitme cihazının yerini alabilecek. Apple bu konudaki teknolojik ve düzenleme açısından planlamalar yapıyor.

İphoneaddict.fr

Tam kablosuz kulaklık pazarının büyük kısmına hakim olan Apple AirPods, yeni özellikler kazandırılarak işitme cihazı olarak kullanılabilir.

AirPods İşitme Desteği

Kulaklıklarda işitme desteği yeni bir konu olmamakla birlikte bazı markalar sadece işitme engellilere yönelik kulaklıklar da geliştirdi. Samsung gibi markalar da ürünlerine bu desteği ekliyor. Apple da buna benzer bir teknoloji üzerinde çalışıyor.

Gelen bilgilere göre firma AirPods ürünlerinde işitme engellilere yönelik olarak bazı destekler sağlayacak. Canlı Dinleme ve Sohbet Güçlendirme özellikleriyle Apple belli oranda işitme engellilere destek veriyordu. Fakat tamamen bir işitme cihazı olarak kullanılabilecek bir kulaklık yoktu. Söz konusu özellik hemen kullanıma sunulabilecek bir özellik değil. Öncelikle ABD İlaç Kurumu tarafından projenin onaylanması gerekiyor. Bu gibi nedenlerle Apple’ın bir ya da iki yıl içerisinde süreci tamamlayabileceği öngörülüyor.