Pazartesi günü Cupertino, California kampüsünde başlayan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansında, Apple’ın (AAPL) hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik sunan bir “karma gerçeklik” tanıtması bekleniyor. Gerçek dünyanın videosu konulu lansman. en büyük donanım ürünü lansmanı olacak.

Apple CEO’su Tim Cook, her fırsatta artırılmış gerçekliğe olan ilgisinden ve teknolojinin insanların birbirleriyle iletişim kurmasına ve işbirliği yapmasına yardımcı olmasından bahsetti.Söz konusu kulaklık, Apple’ın geliştirici etkinliğinde beklenen birçok gelişmeden sadece biri.

Apple, daha önceki geliştirici etkinliklerindeki gibi, insanların iPhone ve Apple Watch da dahil olmak üzere en popüler cihazlarını nasıl kullandıklarını şekillendirecek uzun bir yazılım güncellemeleri listesi de gösterecek.

Bununla birlikte Apple, AI’yı daha fazla ürün ve hizmete nasıl dahil etmeyi planladığını ve Silikon Vadisi’ndeki teknoloji üzerindeki yarışa nasıl ayak uydurmayı planladığını da gösterebilir.

Dev Apple Etkinliği Ne Zaman?

Apple’ın büyük etkinliği, Apple’ın web sitesinde ve YouTube’da canlı yayınlanacak. 10:00 am PT/1:00 pm ET’de başlayacak şekilde planlanmış.