Apple Watch akıllı saatlerinin kullanım sürelerini neredeyse iki katına çıkaracak. Düşük güç modu özelliği watchOS 9 ile önceki Apple Watch modellerine de eklenecek.

Apple Watch 8 ve Apple Watch Ultra modelleri ile birlikte karşımıza çıkan düşük güç modunun başka hangi modellere de sunulacağı merakla bekleniyordu. Apple güncellemeyi oldukça geniş tutmaya çalışmış ve düşük güç modu özelliği watchOS 9 ile önceki Apple Watch modellerine de ekleniyor.

Apple Watch akıllı saatlerinin neredeyse iki katına kadar kullanılabilmesini sağlayacak olan düşük güç modu watchOS 9 güncellemesine entegre edilmiş durumda. Bu güncellemeyi alacak tüm saatlerde çalışacak.

12 Eylül itibariyle indirmeye sunulacak olan wathcOS 9 güncellemesi Apple Watch Series 4 ve sonraki tüm modeller ile çalışabiliyor. Söz konusu modellerin tamamı güncel düşük güç modunu kullanabilecek. Apple Watch modellerinin en büyük eleştiri konusu olan kullanım süresi de bu sayede biraz daha uzuyor. Apple Watch Series 8 modeli 18 saat olan pil ömrünü 36 saate kadar uzatabiliyor. Apple Watch Ultra ise 36 saatlik süresini 60 saate kadar çıkarabiliyor.