Apple’ın sosyal medyada ve çevrimiçi pazar yerlerinde satılan sahte aksesuarlarla mücadele için özel bir ekip kurduğu ortaya çıktı. Ekip geçtiğimiz sene 1 milyon sahte Apple ürünü reklamını kaldırmıştı.

Magic Koala

Apple, Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda sahte aksesuarlarla mücadelesini anlattı. Teknoloji devinin bünyesinde sadece sahte ürünleri belirlemek ve satışlarını önlemek ile ilgilenen özel bir uzman ekibin olduğu öğrenildi.

Söz konusu Apple ekibinin yalnızca 2020 yılında Facebook ve Instagram dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi platformlarda yer alan 1 milyondan fazla sahte ürünü kaldırdığı ifade ediliyor. Konuya ilişkin:

“Müşterilerimizin güvenliği en büyük önceliğimizdir ve sahte ürünlerle ilgili riskler çok ciddi olabilir. Sahte ürünleri piyasadan kaldırmak için dünya genelindeki kolluk kuvvetleri, satıcılar, sosyal medya şirketleri ve e-ticaret siteleri ile sürekli çalışan özel bir uzman ekibimiz var. Geçen yıl, Facebook ve Instagram da dahil olmak üzere çevrimiçi pazar yerlerinden 1 milyondan fazla sahte Apple ürünü reklamını kaldırmakla uğraştık.” açıklamaları yapıldı.

Bloomberg’in raporunda özellikle patlayarak kullanıcıların hayatını alt üst eden şarj cihazlarına vurgu yapılıyor.