Apple, Apple Pay üzerinde yeni bir özellik için çalışıyor. Söz konusu özellik “şimdi satın al, sonra öde“ hizmeti sunuyor. İşte detaylar…

Teknoloji devi Apple, her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde, yazılım geliştiricileri için düzenlediği bir konferans olan Apple Worldwide Developer Conference (WWDC) isimli konferansta, Türkçe olarak Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı’nda ilk olarak Haziran 2022’de Apple Pay için daha sonra öde işlevini duyurmuştu. Söz konusu özelliğin iOS 16 ile birlikte gelmesi gerekiyordu, ancak şirket fikrini değiştirdi ve yeni mobil platformu kullanıma sundu. Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin “hizmetin kullanıma sunulmasında çok önemli teknik ve mühendislik zorlukları” yaşadığını ve bunun da gecikmelere neden olduğunu belirtti.

www.engadget.com

Apple daha sonra ödemeyi başlattığı zaman ödeme seçeneğinin kullanıcılara satın alma maliyetini altı hafta boyunca ödenen dört eşit taksite ek faiz veya ücret ödemeden bölme imkanı sağlayacağını açıkladı. Gurman şimdi şirketin, büyük satın alımların maliyetini birkaç aya bölen bir seçenek sunmak için Goldman Sachs Group ile birlikte titizlikle çalıştığını ifade ediyor. Şirket, müşteri kredi kontrolleri ve onayları yapmak için kendine ait yan kuruluşunu bile kurmuş durumda.