Bir Reddit kullanıcısına göre Apple Music uygulaması PlayStation 5’e gelebilir. Bilindiği üzere daha önce Apple ve PlayStation ortaklığı kurulmuştu. İşte detaylar…

cumhuriyet.com.tr

Sony‘nin oyun konsolu dahil neredeyse tüm oyun konsollarında, oyunların haricinde farklı uygulamalar da indirip kullanmak mümkün olacak. Müzik uygulamalarının da konsollarda en çok kullanılan uygulamalarından birisi olduğunu hesaba katarsak bu müzik uygulamalarının arasına da bir yenisi eklenmesi ihtimali yüksek.

Apple Music PS5’e Gelebilir

Conde Nast Digital şirketine ait bir sosyal haber, tartışma sitesi olan Reddit‘in bir kullanıcısı geçtiğimiz günlerde bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafa göre PlayStation 5′te bir müzik uygulaması indirmek için seçenekleri incelediğinizde Apple Music’in de orada olduğu ifade ediliyor. Fakat indirmeye çalıştığınızda “Bu uygulama PS4’te oynanabilir.” mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Şu anda yeni nesil konsol için uygun olmayan çok sayıda uygulama bulunuyor. Diğer uygulamalar da geriye uyumluluk ile çalışıyor. Bu yüzden bu hata normal olarak kabul ediliyor.

Bu söylentiler uygulamanın resmi olarak PlayStation 5’e geleceğinin sinyallerini veriyor. Daha önce de Apple TV+ ve PlayStation arasında bir ortaklık olmuştu. Tüm bu bilgiler ışığında Apple Music‘in de gelme ihtimali yüksek olarak görünüyor. Spotify’a alternatif olabilecek bu durum oyuncuları sevindirecek nitelikte.