Bu yıl Apple’dan bir surpriz gelebilir. Apple’ın iş ilanları Malatya’da bir Apple Store ihtimali olduğunu gösteriyor. İstanbul için de benzer ilanlar mevcut.

2020’de satışları oldukça iyi olan Apple mağaza tarafında pandemi nedeniyle istediğini elde edemedi. Zaman zaman fiziksel mağazalarını kapatmak zorunda kalan Apple lojistik merkezi olarak da kullanıldı. Firma yeni yılda mağaza hamleleri yapabilir.

Malatya’ya Apple Store Mu Açılıyor?

Profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu olan LinkedIn’de ortaya çıkan Apple ilanları Malatya özelinde de görüllüyor. Dev firma, mağaza müdürü ve lideri başta olmak üzere Genius, kıdemli müdür, teknik uzman gibi ilanlar yayımlamış durumda. İlanlara bakıldığı zaman mağaza ekibi için gerekli olan pozisyonları görmek mümkün. Benzer pozisyonlar İstanbul için de yer alıyor.

Apple’ın kendi sitesinde de ilanların olması bu ihtimali destekliyor. İstanbul’da zaten bir Apple Store açılacağı tahmin edilebilir ve beklenen bir durumdu. Ancak Malatya’da mağaza açılması ihtimali şaşırtıcı oldu. Ankara, İzmir veya Bursa gibi gelişmiş şehirler varken Malatya‘nın seçilmesi ihtimali, Apple’ın Doğu bölgesine yatırım yapmak istediğinin göstergesi.

Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Bahar etkinliğinde veya ilk çeyrek dönemin mali raporlarında Apple bu konuda resmi bir duyuru yapabilir.