Teknoloji devi Apple, hem tek büyük bir ekrana sahip olan hem de iki farklı ekran kullanımı sağlayan farklı bir katlanabilir cihazın patentini alarak katlanabilir cihazlara farklı bir yaklaşım getirdi.

Apple, aldığı patentlerle dikkatleri üzerine topluyor. Teknoloji devi Apple son olarak iki farklı çalışma şekline sahip katlanabilir bir cihazın patentini aldı.

Apple açıklamasında: “Bir sistemde birden fazla elektronik cihaz bir arada kullanılabilir. Elektronik cihazlar, bir birinci elektronik cihazın bir kenarının bir ikinci elektronik cihazın bir kenarına bitişik olduğunu tespit etmek için sensör ölçümlerini ve diğer bilgileri kullanabilir.” ifadelerine yer verdi.

Kullanıcılar, cihaz kenarlarının bitişiklik durumu belirlendikten sonra her iki cihazın da ayrı ayrı çalıştığı bir bağımsız çalışma modunu ya da cihazların uyumlu bir şekilde çalıştığı ortak çalışma modunu seçebilecek.

Teknoloji devi Apple’ın açıklamalarına göre, patentte cihazlar ortak çalışma modundayken görüntüler cihazlardaki ekranlar arasında yayılabilecek. Cihazlardaki hoparlörlerin bir ses parçasının farklı kanallarını çalmak için kullanılabilecek. Bunlarınn yanında sensörler ve kameralar işbirliği içinde kullanılabilecek.