Teknoloji devi Apple, iPhone SE 2022 modelinin deneme üretimini yakın zamanda başlatacak. 2022 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni cihaz, 5G teknolojisi ile satışa sunulacak.

Teknoloji devi Apple, güncel iPhone modellerine göre daha uygun bir fiyata sahip olan SE serisine yakında yeni bir model daha ekleyecek. 2022 yılında piyasaya çıkacağı öngörülen iPhone SE 3 hakkında bazı güncel detaylar ortaya çıktı.

5G desteği ile geliyor

Kaynaklara göre, teknoloji devi Apple yakında yeni cihazın deneme üretimine başlayacak ve tedarikçiler söz konusu deneme üretimi için bileşen sevkiyatına hazırlanıyor. Yeni detaylara göre, cihaz gömülü bir parmak izi sensörüne sahip olan ana ekran düğmesi ile gelecek. iPhone SE 3, bir önceki nesilde de gördüğümüz tasarım anlayışını sürdürecek. Bununla birlikte 5G desteğine sahip olacak yeni cihazın ana ekran tuşuna sahip olan son iPhone model telefonu olacağı öne sürülüyor.

Teknik özellikler tarafında Apple A15 yonga setinden güç alacak iPhone SE 3, 4.7 inç Retina HD LCD ekrana sahip olacak. Bunun yanında ana modelde 3GBPlus modeli 4GB bellek yer alacak. Söz konusu iki modelin de bir adet gelişmiş özelliklere sahip 12 MP kamera sensörü ile satışa sunulması bekleniyor.