Apple analisti Mark Gurman’dan alınan yeni bilgiye göre Apple, yeni bir iPad standı ortaya çıkarmak için çalışıyor. Rapora göre bu stand cihazı akıllı bir ekrana çevirecek. İşte detaylar…

Apple ile ilgili araştırmalar yapan analizlerinin sonuçlarında genellikle tutarlı olan Mark Gurman, yeni bir stand ve bu standın kullanım senaryosuyla karşımızda. Mark Gurman’ın Bloomberg’de yer alan raporuna göre Apple, yeni bir iPad standı için çalışıyor. Söz konusu stand iPad’i tıpkı Nest Hub ya da Echo Show gibibir akıllı ekrana çevirecek.

iPad ile Akıllı Ev Kontrolü

Rapora göre Apple’ın yeni iPad standıyla evinizde zaten var olan iPad’inizi, bu amaçla kullanabilmeniz mümkün olacak. Rapora göre arayüzde buna uygun değişiklikler olacak ve standa yerleştirildiğinde bu değişimler otomatik olarak aktifleşecek ve bu sayede akıllı ekran gibi fonksiyonlar kullanılabilir hale gelecek.

Söz konusu standın çıkış tarihi ya da çıkıp çıkmayacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor fakat M2 işlemcili bir iPad Pro varyasyonunun bu ay bitmeden çıkması bekleniyor.