iPhone 5s, iPhone 6 gibi eski iPad modelleri için iOS 12.5.6 güncellemesi yayınlandı. Kritik güvenlik açıklarını gideren güncellemenin eski iphone modellerini kullanan kullanıcılar tarafından acilen yüklenmesi öneriliyor. 

Apple; iOS 15 desteği bulunmayan eski iPhone, iPod touch ve iPad modelleri için iOS 12.5.6 güncellemesi yayınladı. Söz konusu güncelleme sayesinde iki büyük güvenlik açığı düzeltiliyor.

iPhone 5s ve iPhone 6 Cihazları İçin Önemli Yazılım Güncellemesi

iOS 12.5.6 güncellemesi, daha önce iOS 15.6.1 ile düzeltilen çekirdek ve WebKit tabanlı güvenlik açıklarını ortadan kaldırıyor. Bilgisayar korsanlarının bu güvenlik açıklarını aktif olarak kullanabileceğini belirten Apple, kullanıcıların acilen iPhone’larını güncellemesini tavsiye ediyor.


Söz konusu kritik iOS 12.5.6 güncellemesi; iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPod touch 6, birinci nesil iPad Air, iPad mini 2 ve iPad mini 3 cihazları için yayınlandı. Güncellemeyi yüklemek isteyen kullanıcılar, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyerek söz konusu tehditlerin önüne geçebilirler.