Apple, armut logosu kullanan Prepear adındaki şirket ile davalık olmuştu. Ortaya çıkan son bilgilere göre Apple ve Prepear arasındaki gerilim mahkemeden bağımsız bir şekilde çözümlemeye karar verdi.

Apple önceki aylarda armut logosu kullanan Prepear’ı mahkemeye vermişti. Mobil kullanıcıların manav listesi hazırlamasına olanak sağlayan Prepear yalnızca beş kişinin çalıştığı küçük bir şirketçe geliştirilmiş bir mobil uygulama.

Apple, Cupertinolu dev uygulamanın kendi logosunu taklit ettiği, logonun Apple logosunun ayırt edici özelliğini olumsuz yönde etkileyeceği ve tüketicilerin Apple ve Prepear’ın sunduğu hizmetleri karıştıracağı gerekçeleri Prepear’ı mahkemeye vermişti.

Duruşma 30 Dün Ertelenecek

En son ortaya çıkan bilgilere göre, Apple ve Prepear aralarındaki anlaşmazlığı mahkemeden bağımsız olarak kendi aralarında çözmeye karar verdi. Duruşmanın 30 gün süreyle askıya alınması istendi. Taraflar şu anda bu durumu çözmek ve aralarında uzlaşabilmek için aktif olarak müzakere halindeler.

Apple’ın mahkemeye başvurmasından sonra açıklama yapan Prepear, “Dünyanın en büyük, en zengin ve en güçlü şirketlerinden biriyle yasal bir savaşa girmek ürkütücü” ifadelerini kullanmıştı.