Giyilebilir teknoloji alanında çalışmalarını sürdüren Apple, AR/VR başlık modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Apple, AR/VR başlık modelinin fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar…

Birçok farklı teknolojik alanlara yatırımlarını sürdüren Apple, ilk karma gerçeklik başlığını piyasaya sürmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor. Bugün AR ve VR destekli başlık ile ilgili ortaya çıkan iddialara bir yenisi eklendi.

Ocak 2023’te Satışa Sunulabilir

Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunan analist Ming-Chi Kuo, Cuppertino merkezli devin, iPhone’dan sonraki devrim niteliğindeki tüketici elektroniği ürününü” gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. Analist Ming-Chi Kuo, açıklamalarının devamında Ocak 2023 tarihine atıfta bulundu ve yeni cihazın fiyatına değindi.

Kuo’nun açıklamalarına göre Apple’ın AR ve VR başlığı, 2.000 ila 2.500 dolar arasında oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile piyasaya çıkacak. Bununla birlikte ilginç bir şekilde markanın üzerinde çalıştığı tek konu bu değil. Apple’ın yalnızca AR’ye odaklanan ayrı bir model daha geliştirdiği ve ayrıca AR/VR başlığın uygun fiyatlı bir sürümünü de 2025 yılında piyasaya sürmeyi planladığı ifade ediliyor.