Seamus isimli köpek sel baskını sonucu kayboldu. Fakat sahibi tarafından ona takılan Apple AirTag ile konumu tespit edilebilen köpeğin hayatı kurtarıldı.

San Bernardino, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Bernardino ilçesinin merkezi olan şehirde yaşayan bir aile, meydana gelen sel baskını nedeniyle Seamus isimli köpeklerini kaybetmişti. Sel baskını ile bir su kanalizasyon hattına sürüklenen Seamus’un hayatını Apple AirTag kurtardı.

Avustralyalı bir çoban köpeği olan Seamus, sahibiyle çıktığı yürüyüşte yoğun yağış nedeniyle oluşan sel ile akıntıyla birlikte sürüklenmeye başladı. Sel nedeniyle sahibiyle arasına mesafe giren Seamus isimli köpek, bir su kanalizasyon hattına sürüklendi.

Seamus, girdiği su kanalizasyon hattından ona takılan Apple AirTag ve Kimlik Etiketi sayesinde, bölge itfaiyesi tarafından kurtarıldı. San Bernadino itfaiyesi durum için, “Bölgeye gelen itfaiye ekipleri, köpeği su kanalında bulmak için çalışma başlattı. Bölge incelenirken bir çalışan, yakındaki bir kanalda havlayan bir köpek sesi duymuş ve köpeğin kanalda yüzdüğünü görmüş. Bunun üzerine sesin geldiği kanalizasyona yönelen itfaiyeciler Seamus’u takip ederek kurtardı.” cümlelerini kullandı.