Dev teknoloji üreticisi Apple, kendi 6G teknolojisi çalışmaları için yeni mühendisler arıyor. San Diego ve Silikon Vadisi’ndeki pozisyonlar için iş ilanları verildi ve bu durum şirketin 6G konusunda harekete geçtiğini gösteriyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, geleceğin iPhone’larında yer alacak teknolojilere yönelik çalışmaya devam ediyor. Şİrket son olarak 6G teknolojisine yoğunlaştı ve 6G’yi hayata geçirmek için yeni mühendis arayışında. Apple’ın bu hamlesi üçüncü taraf şirketlere olan bağlılığı en aza indirme isteğinin bir parçası.

Appleaaasq, 5G teknolojisine ilk kez birkaç ay önce piyasaya sürülen 2020 model iPhone 12 serisinde yer vermişti. Bu anlamda Android rakiplerinin bir hayli gerisinde kalan şirket, görünüşe göre 6G teknolojisinde hızlı davranmak istiyor.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, 6G’yi geliştirmek için Silikon Vadisi ve San Diego’da çalışacak mühendisler arıyor. Söz konusu iş ilanında, “Gelecekteki Apple ürünleri üzerinde derin bir etkisi olacak yeni nesil kablosuz teknolojiyi üretmek için benzersiz ve ödüllendirici bir fırsata sahip olacaksınız. Bu görevde, önümüzdeki on yıl içinde ezber bozan yeni nesil radyo erişim teknolojileri yaratmaktan sorumlu, son teknoloji bir araştırma grubunun merkezinde olacaksınız” ifadelerine yer verildi.